UNICARS CZ s.r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI ASX - Technologie

BEZPEČNÁ JÍZDA ŠETRNÁ K VAŠÍ PENĚŽENCE

Mitsubishi ASX využívá špičkovou konstrukci karoserie Mitsubishi RISE, která všem cestujícím poskytuje vysokou ochranu. ASX již v základu nabízí 7 airbagů a také řadu aktivních bezpečnostních prvků včetně systémů ASC a TCL. K bezpečnosti významně přispívají i špičkové xenonové světlomety Super-HID „Wide Vision".

 

 

O pohon nového Mitsubishi ASX se starají úsporné motory se spotřebou od 6,2 l / 100 km. K nízké spotřebě výrazně přispívá technologie ClearTec zahrnující mimo jiné systém Auto Stop&Go, který omezuje plýtvání paliva při stání na křižovatkách či v kolonách, nebo indikátor řazení převodových stupňů, který Vám ukazuje, jak efektivně řadit.


ÚSPORNÝ A EKOLOGICKÝ MOTOR

Nové Mitsubishi ASX disponuje zážehovým 1.6 MIVEC. Úsporný zážehový motor 1.6 MIVEC, který je kombinován s 5stupňovou manuální převodovkou nabízí optimální výkon 117 koní a zároveň je šetrný k Vaší peněžence. Na nízké spotřebě se významně podílí technologie ClearTec zahrnující mimo jiné systém Auto Stop&Go, který automaticky vypíná motor při stání na křižovatkách či v kolonách a omezuje tak plýtvání paliva, nebo indikátor řazení převodových stupňů, který Vám na displeji palubního počítače doporučí, jak máte v daném okamžiku řadit v závislosti na aktuálních jízdních podmínkách.

Systém AUTO STOP & GO - AS&G

Tempomat s ovládáním na volantu

AKTIVNÍ BEZPEČNOST

Aktivní bezpečnost

Nové Mitsubishi ASX je vybavené kompletní soupravou aktivních bezpečnostních prvků, včetně stabilizačního a trakčního systému ASC a TCL, protiblokovacího brzdového systému ABS a systému elektronického rozdělovače brzdné síly EBD. Systém přednostního brzdění BOS je nová bezpečnostní funkce, která v kritické situaci upřednostní brzdění před akcelerací, je-li současně sešlápnutý brzdový i plynový pedál. Asistent rozjezdu do kopce HSA automaticky podrží brzdy při přešlápnutí z brzdového na plynový pedál, čímž předchází nechtěnému couvnutí vozidla při rozjezdu do kopce. Důležitým bezpečnostním prvkem je i systém signalizace nouzového brzdění ESS, který v případě výrazného sešlápnutí brzdového pedálu automaticky aktivuje varovná světla.

Systém aktivní regulace stability - ASC

Asistent rozjezdu do kopce - HSA

Aktivní kontrola trakce – ATC

PASIVNÍ BEZPEČNOST

Nové Mitsubishi ASX využívá bezpečnou konstrukci skeletu kompaktní karoserie Mitsubishi RISE (Reinforced Impact Safety Evolution), která poskytuje posádce zvýšenou ochranu při kolizích z jakéhokoliv směru, dokonce i při srážkách s vozidlem jiné výšky nebo hmotnosti. Zároveň pomáhá chránit palivový systém před poškozením při nárazu zezadu. Při nárazu je posádka již v základu chráněná 7 airbagy včetně kolenního airbagu řidiče.

VYNIKAJÍCÍ VIDITELNOST

Co nevidíte, to Vám může ublížit. Aby větší část silnice vystoupila ze tmy, je nové Mitsubishi ASX vybaveno xenonovými světlomety s technologií Super-HID “Wide Vision”. Když jsou tyto světlomety rozsvíceny, vysílají světelné paprsky do větší šířky (celkově 160°) než standardní světlomety a osvětlují tak mnohem větší část silnice před Vámi.

Senzor rozsvěcení světel automaticky aktivuje světlomety, jakmile se setmí. Dešťový senzor aktivuje stěrače čelního skla automaticky, pokud jsou na předním skle detekovány kapky.

Xenonové světlomety SUPER-HID "WIDE VISION"

Dešťový a světelný senzor

Skvělý výhled z vozu

VARIABILNÍ VNITŘNÍ PROSTOR

Variabilní vnitřní prostor

Nové Mitsubishi ASX je velkým vozidlem v malé karoserii. optimálně využívá svoje kompaktní rozměry a poskytuje tak štědrý vnitřní prostor pro cestující, ale také nabízí nadprůměrný zavazadlový prostor s objemem 488 l*. Snadno otevíratelné zadní výklopné dveře jsou dostatečně široké, aby poskytly prostor i pro ty nejobjemnější předměty. Nízko položená nákladová hrana zvyšuje pohodlí při nakládání a vykládání těžkého nákladu.

Zadní sedadla jsou dělená v poměru 60/40, což umožňuje jakoukoliv variabilitu při přepravě cestujících a rozměrnějšího nákladu. Potřebujete-li převážet objemnější předměty, po sklopení zadních sedadel získáte obrovský zavazadlový prostor, který poskytuje maximálně využitelný objem 1 219 l.

*Po montáži originálního příslušenství.

Nadprůměrný zavazadlový prostor

Zadní sedadla sklopná do roviny

PŘIPOJENÍ EXTERNÍCH ZAŘÍZENÍ

Zůstaňte ve spojení a zachovejte si bezpečnou kontrolu díky hands-free sadě. Připojte svůj mobilní telefon podporující technologii Bluetooth® a díky funkci hlasového ovládání budete moci uskutečňovat hovory s rukama na volantu.

Pomocný vstup USB, umístěný ve středové loketní opěrce, umožňuje, abyste k systému připojili svůj přenosný multimediální přehrávač a užívali si kompletní hudební knihovny ve špičkové kvalitě.

USB konektor a ovladače vyhřívání předních sedadel

Bluetooth hand-free systém